1977'den günümüze Emin Matbaa

1977 yılında İstanbul Çemberlitaş’ ta ‘Emin Kardeşler Mücellithanesi’  adı ile Matbaacılık  ve Ciltçilik hizmetine başlayan şirketimiz farklı hizmet anlayışı ve müşterilerine hissettirdiği güven sayesinde günden güne büyüyerek tüm hizmetlerini 1991 yılında Emin Reklamcılık Matbaacılık Sanayi ve Dış Ticaret Ltd. Şti. unvanı altında toplamıştır.

Matbaacılık, Promosyon ürünleri ve Dijital Baskı hizmetlerini tek elden ve kendi bünyesinde sunmaktadır.

Ürün çeşitlerini ve müşteri portföyünü 1991 yılı itibari ile rutin olarak katıldığı sektörel fuarlar ile arttırmaktadır.

Müşterilerine komple tedarik çözümleri üreten Emin Matbaacılık sahip olduğu toplu satın alma olanaklarını müşterileri ile paylaşarak koşulsuz müşteri memnuniyeti sağlamayı kendine ilke edinmiştir.

Matbaacılığa farklı bakış açısı ile ekonomik fiyat anlayışını birleştiren Emin Matbaacılık günden güne büyümekte ve iştirakçilerini büyütmeye devam etmektedir.

Baskı Öncesi

Kreatif tasarım ekibimiz ile yaratıcı fikirler heyecan veren tasarımlar. Hedef kitlenizi etkilemek, ilgi çekici tasarımlar oluşturmayı görev edindik.

Baskı

50x70 ve 70x100 ofset makinelerimizin yanı sıra makine parkurumuzu oluşturan dijital baskı makineleri ile sınırsız renk baskı hizmetleri.

Ciltleme Hizmetleri

Son teknoloji cilt makinesi parkurumuzun yanında yılların getirdiği ustalık ve el işçiliğimiz ile iplik dikiş, sert kapak taslama, spiral cilt, tel dikiş alanlarında oldukça iddialıyız.

Kalite anlayışımız

Uzman ekiplerimiz ile verdiğimiz hizmetlerimiz de asla hata kabul etmemekte ve mutlaka oto kontrolü kendi içimizde sağlamaktayız. Firmamızın en tepesinden en alt kademesinde çalışan personelimize kadar hepimizin hedefi hedef kitleniz olmakta ve onların firmanızı tanımasının yanında sadık birer müşterisi olması için çalışmaktayız. Günümüzde bunun için yeni yöntemler geliştirilmeye devam edilmekte ve firmamız da bir yandan sizlere hizmet verirken diğer yandan da gelişmeye devam etmektedir. Bizimle çalışmayı tercih etmeniz halinde sadece sizin firmanızı değil rakiplerinizi de incelemekte ve onların da kurumsal kimlik olma yolunda attığı adımları takip etmekteyiz. Bu şekilde en doğru stratejileri geliştirerek birlikte amaçlarımıza ulaşmaktayız.

Forma nedir?

Baskı makinesine işler, işin ebadına göre hesaplanarak bulunan ve bitmiş ölçüsüne göre 1 den fazla adette yerleşimi yapılan kağıt tabakasına denir. Örnek olarak, A4 ebadında bitmiş ölçüsü olan ve 16 sayfadan oluşan bir işin, 8 sayfası kağıt tabakasının önüne, kalan 8 sayfada arkasına, katlama düzenine göre yerleştirilir ve bu şekilde baskıya girer. Bu tabakaya ” forma ” denir.

CTP nedir? Ne fayda sağlar?

Baskı için, film çıkartılması, bu filmlerin astrolonlar üzerinde forma düzeninde, her renk için montajlanması ve bu montajlardan metal kalıpların oluşturulması işleminde, film çıkışı ve astrolona montaj işlemlerini ortadan kaldırarak direkt metal kalıba ekrandaki işin aktarılması işlemidir. Bu aktarım büyük oranda zaman kazanmayı sağlamaktadır.

CMYK nedir?

Baskıda, eğer işte özel renkler yoksa, kullanılan 4 ana renk vardır. Belli açılara ve değerlere sahip tramların oluşturduğu bu renkler, üst üste basılır. Baskıdaki 4 ana renk, C : Cyan (Mavi), M: Macenta (Kırmızı), Y: Yellow (Sarı) ve K: Black (Siyah) tır. Tüm renkler bu renklerin karışımıyla ortaya çıkar. Örnek olarak ; Eğer bir işin içinde yeşil renk varsa, bu, C ve Y’nin tanımlanan teknikle üst üste basılmasından oluşur.

Baskı öncesinde kullanılacak imajların formatı ne olmalıdır?

Baskı için hazırlık aşamasında kullanılacak imajların formatları, TIF, JPEG veya EPS olmalıdır. Bu çalışmalar RGB (4 renge ayrılmamış mod) değil CMYK modunda çalışılmış olmalıdır.